سئو درون برگه On-Page SEO و تمام چیزهایی که باید بدانید

  • ‌دسته‌بندی‌ها: وبلاگ
  • 11 مهر 1398
  • 11 بازدید
seo on page

سئوی آن-پیج (به انگلیسی on-page seo) یا سئوی داخلی، شامل لیستی بلندبالا از کارهایی است که باید انجام شود. چندسال پیش سئوی آن-پیج، بیشتر تگ‌های متا، محتوای بهینه سازی شده و عناوین را در برمی گرفت. اگر شما می‌خواهید سئو را در سال 2019 یاد بگیرید، مطالب مربوط به سئوی آن-پیج برایتان سرگرم کننده خواهد بود. با ما همراه باشید!
از زمانی که محتوا، عنوان ها و توضیحات انباشته از کلمات کلیدی، برای دستیابی به رتبه بالا در جستجوی گوگل کافی بود، زمان زیادی گذشته و الگوریتم‌های موتورهای جستجو مسیری طولانی را پیموده و روز به روز پیچیده تر شده است.
اگر بخواهید سئو را یاد بگیرید نمی توانید در گذشته بمانید. یک از بزرگترین پیشرفت‌های موتورهای جستجو، این است که آن ها انسان ها و به بیان دیگر، تعامل کاربران را نیز به عنوان معیار در نظر می‌گیرند.
سئو، انسان ها را به عنوان هدف در نظر می‌گیرد نه فقط موتورهای جستجو را.

متا تگ ها (برچسب‌های متا)

متاتگ ها بخشی از کدهای HTML هستند. آن ها محتوای وب سایت‌ها را توصیف می‌کنند. مهم ترین آن ها، عناوین متا و توضیحات متا هستند.

عناوین متا و توضیحات همراه شده با کلمات کلیدی، به صورت مستقیم رتبه شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند ولی به عنوان معیار روانی قدرتمندی، بر CTR و تعامل شما با کاربر اثرگذارند. بنابراین آن ها هنوز هم در سئو مهم هستند.

این حرفِ بلاگرهایی که می‌گویند تگ‌های عنوان و توضیحات متا به هیچ وجه مهم نیستند، گیجتان نکند. ضمنا، به خاطر داشته باشید در صورتی که عناوین و توضیحات خودتان به اندازه کافی با سوال جستجو مطابقت نداشته باشد، الگوریتم گوگل آنها را تغییر می‌دهد تا ارتباطشان با سوال جستجو را بهتر نشان دهد.
ابزارها و افزونه‌های زیادی (مانند یوست در وردپرس) وجود دارند که محتوای شما را به لحاظ کلمه کلیدی به کار رفته در عنوان متا، توضیحات متا، عناوین، تراکم کلمات کلیدی، ویژگی‌های Alt و … تحلیل می‌کنند.

تغییر ایمیل ادمین وردپرس

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است